Élj örömmel, válj önmagaddá!
Mi fán terem a Gestalt Coaching?
- Mit érzel?
- Mit gondolsz?
- Mire vágysz?
- Mit kerülsz?
- Milyen minták ismétlődnek az életedben és kapcsolataidban?
A tudatosítás önmagában is változást hozhat. Ha tisztábban látjuk önmagunkat, szabadabban választhatunk, hogyan szeretnénk jelen lenni az életünkben.
A Gestalt egyik alapgondolata: a kapcsolat gyógyít. Nem azért, mert a coach tudja a "tutit". Hanem mert úgy van jelen veled, hogy:
- nem akar megjavítani
- nem akar megmenteni
- nem akar tanácsot adni
- hanem valóban találkozik veled
Ezért mondják, hogy a Gestaltban a kapcsolat maga a módszer.
A Gestalt másik fontos fogalma a kontaktus. Az élet tulajdonképpen kapcsolódások sorozata.
Kapcsolódom:
- önmagamhoz
- a testemhez
- az érzéseimhez
- a másik emberhez
- a környezetemhez
Az elakadásaink, nehézségeink zöme valójában abból fakad, hogy megszakad ez a kontaktus.
Gestalt Coachként azokat az embereket szeretem kísérni, akik érzik, hogy több van bennük annál, mint amit jelenleg élnek, de még nem találják a saját hangjukat, helyüket vagy irányukat.

